E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Uvažujete kam vyraziť s deťmi na výlet cez letné prázdniny? Slovensko ponúka mnoho zaujímavých miest a atrakcií, ktoré prinesú vám a vašim ratolestiam zaujímavé zážitky. Ak hľadáte miesto, kde sa dá stráviť takmer celý deň, určite navštívte košickú ZOO.

tulenKošická zoologická záhrada je najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku. Prvých návštevníkov privítala v roku 1986 a rozkladá sa na ploche 288 ha v prírodnom prostredí Čiernej Hory v košickej mestskej časti Kavečany. Z celkového areálu je takmer 75 ha prístupných návštevníkom. Súčasťou ZOO je od roku 2013 aj DinoPark, ktorý vás vráti do čias druhohôr.

dinoAk sa vyberiete na výlet autom, navigácia vás môže v smere od Prešova navigovať na cesty tretej triedy, takže si môžete užiť aj menší „offroad“. Ak sa chcete takýmto cestám vyhnúť, odporúčame urobiť pár kilometrov naviac a isť priamo do Košíc a odtiaľ do prímestskej časti Kavečany. Keď sa konečne dostanete k ZOO, určite vás príjemne prekvapí cena parkovného. Ak sa vyberiete na výlet vlakom, do ZOO sa bez problémov dostanete prímestskou autobusovou linkou.

kapibaraPri vstupe do ZOO vám odporúčame zakúpiť si zvýhodnený vstup aj do spomínaného DinoParku. V košickej ZOO v súčasnosti tu žije viac ako 240 druhov zvierat. Nás najviac zaujali tulene a tučniaky. Jedným z najnovších prírastkov sú pandy červené. Tešiť sa však môžete aj na surikaty, zebry, pštrosy, lamy, medvede, klokany a mnoho ďalších zaujímavých zvierat. Priemerná ročná návštevnosť sa pohybuje na úrovni dvesto tisíc návštevníkov. Vzhľadom na veľkú rozlohu ZOO sa však nemusíte obávať, že sa tam budete tlačiť s inými návštevníkmi. Okrem veľkých výbehov, zvierat a náučných chodníkov tu nájdete množstvo stánkov so suvenírmi a bufetov, v ktorých sú ceny taktiež veľmi priaznivé. V ZOO sme strávili takmer 4 hodiny a za tento čas sme prešli tak tri štvrtiny prístupnej plochy. Keby nás nečakala viac ako trojhodinová cesta domov, určite by sme tu strávili aj dlhší čas, keďže je tu množstvo náučných chodníkov, z ktorých najnovší sa volá Lužný les a taktiež množstvo preliezok pre deti. ZOO Košice je určite dobrou voľbou pre rodiny s deťmi na strávenie zaujímavého prázdninového dňa, ktorý prinesie množstvo zážitkov.

 

Autor: Ivan Korytár

Foto: autor článku

Kto je online?

Práve tu je 45 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900