E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Zemianska kúria

Kúria bola v Uhorsku skromnejšie vidiecke sídlo strednej a nižšej šľachty. Zväčša sa jednalo o jednopodlažné murované, prípadne čiastočne murované stavby, ktoré sa odličovali od ostatných objektov obývaných bežným vidieckym obyvateľstvom. Zemianske kúrie sa vyskytovali všade tam, kde sídlili predstavitelia nižšej šľachty, zemani.

Východné Slovensko ukrýva množstvo zaujímavých zrúcanín hradov, o ktorých mnoho turistov ani len netuší. V tomto článku vám predstavíme tri z nich, vzdialené od seba len niekoľko desiatok kilometrov. Všetky tri hrady sa nachádzajú v Prešovskom kraji v okolí miest Vranov nad Topľou a Humenné.

Tak ako súkromné spoločnosti, bilancujú predchádzajúci rok aj ostatné inštitúcie. V prípade kultúrnych inštitúcií sa považuje za hlavný ukazovateľ návštevnosť. V zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja je 22 kultúrnych inštitúcií. Vo svojej správe má 5 kultúrnych stredísk, 5 knižníc, 5 galérií, 4 múzeá, 2 divadlá a 1 hvezdáreň.

Uvažujete kam vyraziť s deťmi na výlet cez letné prázdniny? Slovensko ponúka mnoho zaujímavých miest a atrakcií, ktoré prinesú vám a vašim ratolestiam zaujímavé zážitky. Ak hľadáte miesto, kde sa dá stráviť takmer celý deň, určite navštívte košickú ZOO.

Jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku.

Prvá písomná zmienka o hrade siaha na začiatok 13.storočia. Spišský hrad je súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenska. Pamiatka je vyhľadávaným turistickým objektom, s rastúcim počtom návštevníkov. V roku 1993 Spišský hrad a kultúrne pamiatky blízkeho okolia zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Kto je online?

Práve tu je 70 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín