E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Východné Slovensko ukrýva množstvo zaujímavých zrúcanín hradov, o ktorých mnoho turistov ani len netuší. V tomto článku vám predstavíme tri z nich, vzdialené od seba len niekoľko desiatok kilometrov. Všetky tri hrady sa nachádzajú v Prešovskom kraji v okolí miest Vranov nad Topľou a Humenné.

Uvažujete kam vyraziť s deťmi na výlet cez letné prázdniny? Slovensko ponúka mnoho zaujímavých miest a atrakcií, ktoré prinesú vám a vašim ratolestiam zaujímavé zážitky. Ak hľadáte miesto, kde sa dá stráviť takmer celý deň, určite navštívte košickú ZOO.

Jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku.

Prvá písomná zmienka o hrade siaha na začiatok 13.storočia. Spišský hrad je súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenska. Pamiatka je vyhľadávaným turistickým objektom, s rastúcim počtom návštevníkov. V roku 1993 Spišský hrad a kultúrne pamiatky blízkeho okolia zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Tak ako súkromné spoločnosti, bilancujú predchádzajúci rok aj ostatné inštitúcie. V prípade kultúrnych inštitúcií sa považuje za hlavný ukazovateľ návštevnosť. V zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja je 22 kultúrnych inštitúcií. Vo svojej správe má 5 kultúrnych stredísk, 5 knižníc, 5 galérií, 4 múzeá, 2 divadlá a 1 hvezdáreň.

     Ďalším pozoruhodným a neprehliadnuteľným svätostánkom starého mesta je kostol svätého Felixa ( San Feliu), menší, avšak starší brat katedrály (ale určite nie menej zaujímavý). Ak sa rozhodnete vystúpať kamenné schodisko vedúce do románskej baziliky s barokovou fasádou, určite nezabudnite navštíviť hrob tamojšieho biskupa, svätého Narcisa, ku ktorému sa viaže legenda (áno, ďalšia legenda, sme predsa v Gerone). Keď v roku 1285 francúzske vojská po kapitulácii obsadili mesto, začalo sa rabovanie.

Kto je online?

Práve tu je 55 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín