E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Vieme, aké dovolenkové destinácie Slováci navštevujú najčastejšie

Už na začiatku leta každý Slovák premýšľa o tom, kam sa vybrať na dovolenku. Uvažuje nad tým, ktorá destinácia je tá správna, no nezabúda ani na potrebné vybavovačky, ako je napríklad výber hotela, all inclusive či last minute.

Sú ľudia, ktorí sa pri výbere poradia s cestovnou kanceláriou, ktorá všetko vybaví za nich. Na druhej strane sú však aj takí, ktorí si svoju cestu do zahraničia naplánujú sami z pohodlia obývačky. Z percentuálneho hľadiska, podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch SACR, označila viac než polovica Slovákov ako najlepší zdroj pre výber dovolenky internet alebo recenzie od svojich známych. Médiá ako televízia, print a cestovné kancelárie získali približne len dvanásť percentnú priazeň zo strany obyvateľov Slovenska.

travel airKam ich to najčastejšie láka? Štatistika Market Locator ukázala, že v roku 2016 navštívili Slováci najviac štáty strednej a východnej Európy a krajín Blízkeho východu, kde im najviac zarezonovalo Turecko a Dubaj. K obľúbeným dovolenkovým krajinám samozrejme patria aj Česká republika, Rakúsko, Maďarsko, Nemecko, Chorvátsko a Taliansko, kde Slováci chodia minimálne na sedem dní. Najčastejšie dovolenkujú obyvatelia Bratislavského kraja a najmenej ľudia z Trenčianskeho kraja.

Nie je to len o slanej vode, ale aj o turistike, pamiatkach a kultúre... Prieskum ukázal, že Slováci trávia svoj voľný čas najčastejšie na horách. Okrem toho však svoje dni voľna využívajú aj kvôli nákupom v zahraničí, odchádzajú na služobné cesty alebo za štúdiom do zahraničia. V zime skôr preferujú týždenný oddych na lyžovačke.

Pozeráme sa aj na cenu! Presne to, čo výber našej dovolenky najviac ovplyvňuje, už ale nie tak veľmi, ako pred niekoľkými rokmi. Slováci si teraz vyberajú hlavne na základe kvality.

Študentka Martina súhlasí s recenziami a svoj voľný čas má zorganizovaný: „V lete najčastejšie odchádzam s rodinou do Chorvátska, pretože je to také naše Slovenské more. Avšak, čím ďalej, tým viac sa mi zapáčilo cestovanie po Slovensku. Mám tu pokoj a nemusím ďaleko cestovať. Na počudovanie, aj Slovensko má svoje ukryté krásy.“

V prvých mesiacoch tohto roka si pozornosť zaslúžili destinácie ako Londýn, Dublin, Moskva, Miláno a Berlín.

 

Autor: Michaela Belkoťáková

Zdroj: Market Locator, SACR

Kto je online?

Práve tu je 11 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín