E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku.

Prvá písomná zmienka o hrade siaha na začiatok 13.storočia. Spišský hrad je súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenska. Pamiatka je vyhľadávaným turistickým objektom, s rastúcim počtom návštevníkov. V roku 1993 Spišský hrad a kultúrne pamiatky blízkeho okolia zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

spisky hradV blízkosti sa nachádza kostol Ducha Svätého v neďalekej Žehre, súbor historických pamiatok v Levoči a Spišskej Novej Vsi, katedrála svätého Martina v Spišskej Kapitule. Krajinou v okolí Spišského hradu vedie pohodlný náučný chodník Sivá Brada - Dreveník. Turisti sa môžu na ôsmich zastávkach oboznámiť s históriou a prírodnými zaujímavosťami.
Spišský hrad patrí k najnavštevovanejším pamiatkam na Slovensku. V prvej polovici roku 2017 navštívilo Spišský hrad 117.938 turistov, čo znamenalo medziročný nárast o viac ako 6.000 návštevníkov. Za celý rok 2017 prešlo hradnou bránou viac ako 212 000 návštevníkov. V hradnom komplexe sú v súčasnosti umiestnené muzeálne expozície Spišského múzea zamerané na históriu hradu, stredovekých zbraní a feudálnej justícii.
Spišský hrad je verejnosti prístupný od apríla do novembra. V máji až septembri je pamiatka otvorená pre verejnosť od 9.00 – 18.00. V apríli a októbri od 9.00 do 16.00 a v novembri od 10.00 do 15.00.
Cena vstupného sa pohybuje v rozmedzí 4 až 8 eur. Štvorčlenná rodina má možnosť zakúpenia zvýhodneného vstupu za sumu 19 eur. Zakúpenie vstupenky umožňuje voľný pohyb v celom hradnom areáli vrátane múzea a veže, prehliadku hradu s audio sprievodcom v anglickom, slovenskom, nemeckom, poľskom a v maďarskom jazyku alebo prehliadku hradu so „živým“ sprievodcom v menovaných jazykoch.
Počas letných mesiacov sa na Spišskom hrade organizujú rôzne podujatia s ukážkami historického šermu. Toto leto zaujala aj Škola Assassinov, Castle run, Teatro Colorato či legenda o Spišskom hrade.

Autor: Z. Čintalová
Ilustrácia: Černokňažník, 1861

Kto je online?

Práve tu je 32 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900