E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Bleskovky

Pridaj sa k nám

Rád / rada píšeš vo voľnom čase zaujímavé články?
Pridaj sa k nám a pomáhaj nám vytvárať zaujímavý obsah.
Hľadáme ľudí, ktorí sa zaujímajú o kultúru, umenie, design, cestovný ruch, marketing a nové technológie.

Ak ti je aspoň jedna z týchto tém blízka, prípadne sa zaujímaš o inú zaujímavú oblasť o ktorej si myslíš, že by sa hodila na náš web a chceš si privyrobiť pár eur, neváhaj nás kontaktovať na mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Viete ktoré firmy pôsobiace na Slovensku dosiahli najvyšší zisk, mali najvyššie tržby, alebo zaplatili najvyššiu daň? Firmy každoročne odosielajú po skončení účtovného obdobia účtovné závierky, z ktorých je možné získať zaujímavé informácie. Vďaka projektu Finstat, ktorý bol spustený v roku 2013 sa k týmto informáciám môže dostať jednoducho aj široká verejnosť a pozrieť sa na hospodárenie jednotlivých firiem.

Z firiem, ktoré k dnešnému dátumu zverejnili závierku, dosiahol najvyššie tržby Slovnaft (3,8 mld.). Druhú priečku obsadil SAMSUNG Electronics Slovakia s.r.o.(1,8 mld.) a tretiu DÔVERA zdravotná poisťovňa, a. s.(1,4 mld.). Treba však podotknúť, že toto poradie sa môže zmeniť, pretože účtovné závierky ešte nezverejnili kľúčové spoločnosti automobilového priemyslu, ako VOLKSWAGEN SLOVAKIA, a.s., Kia Motors Slovakia s.r.o, či PCA Slovakia, s.r.o.
Najvyššiu daň za rok 2018 zaplatili banky. Prvú priečku obsadila Všeobecná úverová banka, a.s., so splatnou daňou vo výške 49,5 mil. EUR. Nasleduje Slovenská sporiteľňa, a.s.(49,3 mil.) a na tretej priečke sa umiestnila Tatra banka, a.s. so splatnou daňou vo výške 33,6 mil. EUR.
Najvyššie zisky dosiahli v roku 2018 SPP Infrastructure, a. s. so ziskom viac ako 1 miliardu EUR, nasleduje Slovenská sporiteľňa, a.s.so ziskom viac ako 180 miliónov EUR a tretiu priečku obsadila firma HORIZONT SLOVAKIA a.s. so ziskom takmer 162 miliónov EUR. Toto poradie sa taktiež ešte bude meniť, keďže ako sme už uviedli, niektoré kľúčové firmy ešte nezverejnili svoje účtovné závierky.


Autor: Ivan Korytár
Zdroj udajov: Finstat.sk

Kto je online?

Práve tu je 117 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín